logo150

Kapcsolat
Amennyiben kérdése van, kérjük, az alábbi űrlap kitöltésével küldje el nekünk.
1-min.jpg
2-min.jpg

kompetencia

eredményeink

továbbtanulás

Szoftverfejlesztő és tesztelő

Szoftverfejlesztő és -tesztelő (5 0613 12 03)

A sikeres ágazati alapvizsgát követően az informatika és távközlés ágazatban tanuló diákok választhatják a szoftverfejlesztő és -tesztelő szakmát. A szakirányú oktatás a 11-13. évfolyamon valósul meg és technikusi vizsgával zárul, amely egyben emelt szintű érettséginek is számít. A gyakorlati képzés szakképzési munkaszerződéssel a duális képzőhelyen vagy az iskola jól felszerelt számítógépes laborjaiban kerül megvalósításra.

A szakmát azoknak ajánljuk, akik az informatika területén kívánnak elhelyezkedni a jövőben akár az üzemeltetés, akár a fejlesztés területén. A szakmát megszerzők a munkakörök széles körét lesznek képesek betölteni elsősorban a szoftverfejlesztés és támogatás területéhez kapcsolódóan.

A szakmát megszerzők kiemelkedően jó alapot kapnak a felsőfokú tanulmányok megkezdéséhez bármilyen műszaki irányba is kívánnak továbbtanulni, hiszen a műszaki területek mindegyikén jelentős mértékben megtalálható az informatika. A szakirányú képzés során megszerzett széleskörű ismeretek kiváló alapot adnak ahhoz, hogy akár gazdasági, akár műszaki vagy egyéb informatikához szorosan kapcsolódó szakot válasszanak diákjaink a felsőoktatási intézményekben.

Az elmúlt években az informatika tanulmányi területen végzett PG-s diákok a következő egyetemeken folytatták tanulmányaikat (a felsorolás közel sem teljes): NJE – GAMF (mérnökinformatika), ELTE – PPK: sport- és rekreációszervezés, BGE (kereskedelem és marketing), BGE (gazdasági informatikus), BGE (nemzetközi gazdálkodás), SZTE (angol-testnevelés), SZTE (programtervező informatikus) SZTE (mérnökinformatikus), SZT (anglisztika), SZTE (gyógytornász), Óbudai Egyetem (mérnökinformatikus), Metropolitan Egyetem (HR), …

A szoftverfejlesztő és -tesztelő az alábbi feladatokat látja el:

  • Webes-, asztali- és mobilalkalmazást (szoftvert) tervez és fejleszt, tesztel és dokumentál.
  • A webfejlesztési és kódolási feladatokon túl adatbázisok tervezését és kezelését is elvégzi.
  • Csapatban dolgozva együttműködik a szoftverfejlesztési projektben résztvevő többi munkatársával.
  • Önállóan elvégzi a rábízott részfeladatokat, használja a csoportmunkát támogató fejlesztői-és verziókezelő eszközöket.
  • Munkája során jelentkező problémákat önállóan oldja meg webes kereséssel és internetes tudásbázisok használatával.
  • Az új technológiák alkalmazására nyitott, tudását folyamatosan fejleszti.
  • Szakmai témákban hatékonyan kommunikál magyarul és angolul egyaránt.

A végzettséggel betölthető munkakörök: szoftverfejlesztő informatikus, mérnök informatikus, rendszertervező, szoftver tesztmérnök, szoftveranalitikus, szoftverkarbantartó, szoftverprogramozó, szoftvertervező.

© 2019 PG

Please publish modules in offcanvas position.